Přijímací rituál Želvušek

Zveřejněno: neděle 20. říjen 2019 18:14 Napsal Magdaléna Kožichová

V pátek 20.9. se sešly skautky v pět hodin, aby mezi sebe přijaly i novérituál skautky- Želvušky. Všechny se pak přesunuly ke sv. Anně, kde probíhal oficiální přijímací rituál.

Želvušky se během cesty dozvěděly své jméno i vlastnosti, které toto jméno obsahuje. Na místě pak získaly i své družinové šátky, jídlo, pití a zpěvníky. U ohně, který si sami a pouze za pomocí křesadla rozdělaly, strávily celý zbytek večera až do tmy. Potom se přesunuly spát do věže.

Druhý den po snídani odešly starší skautky a na Želvušky čekalo zahájení jejich celoročního tématu. Tím je putování po Středozemi. Pravý cíl jejich cesty je však přísně tajný…

Všechny se pak společně rozloučily a už se těšily na jejich společně strávený rok.

Fotky zde.