Čistá Bělá 2016

Zveřejněno: pátek 7. říjen 2016 10:57 Napsal Lukáš Mixa

 V sobotu dne 24.9. 2016 se sešli skauti z Pelhřimova společně se sdružením YMCA za jediným účelem, vyčistit řeku Bělá od různých igelitů, pet lahví a dalšího odpadu. Celá akce začala v 10 hodin dopoledne a po rozdělení na dvě skupiny a rozdání úkolů jsme vyrazili. Jedna skupina čistila řeku v Městských sadech a druhá, tvořená hlavně skauty (rovery), od Kulínského rybníka ke sportovišti. Náš úsek vyžadoval i vytahování spadlých větví a stromů z koryta potoka. Vzhledem k prvnímu ročníku této akce se nám nepodařilo vyčistit celý úsek, který jsme si stanovili.

Celkem bylo vyloveno 15 pytlů odpadu. Mezi časté nálezy patřily například umělohmotné kabely, plechovky a pet láhve. Objevily se zde ale i zajímavé předměty jako třeba boty, koberec či 2 pneumatiky. Celá akce byla zakončena společným opečením buřtů v přátelské atmosféře.

Autor: Forrest

foto: Erný

 

 

 

 

 

 

Zobrazeno: 669