EXPEDICE MLADÉ BŘÍŠTĚ - deník

Zveřejněno: neděle 13. srpen 2017 16:59 Napsal Valerie Vítů

Den první - 15.7.2017

Na místo jsme dorazili dopoledne a rozbili jsme tábor. K polednímu přestalo pršet a nám se pracovalo o mnoho radostněji. Večer jsme již všichni bydleli a mohli se rozdělit do pracovních čet - archeologických skupin. Ty jsou čtyři: ŘEHTAJÍCÍ LEBKY, REPELENTI, PODKOPÁVAČI a HAKUNA MATATADSC 1294

Zítra můžeme začít s vykopávkami, snad se nám povede dobře!

Sepsala: Teodora Celmare

Den druhý - 16.7.2017

Ráno jsme podstoupili archeologický výcvik. Odpoledne nám byla přednešena přenáška o archeologii destruktivní a nedestruktivní od pana doktora Evžena Neústupného, poté jsme pašovali přes hranice věci z jednoho naleziště. Během dne se kolem nás párkrát nachomýtla osoba v černém.

Sepsal: Maty

Den třetí - 17.7.2017

Pozdě v noci nás osm (Matyho, mě, Mejšu, Páju K., Páju D., Zuzku, Lůcu a Šimsona) vzbudila ta osoba v černém (říkala si Převaděčka). Řekla nám, že musíme cestovat proti proudu toku času. Též nám řekla, že si máme zabalit karimatku, spacák, ručník a suché věci. Na sebe jsme si měli vzít plavky a boty do vody. Poté jsme vlezli na molo, tam jsme si stoupli do takového kruhu a Převaděčka nás posypala takovým práškem. Pak jsme museli vlézt do řeky a jít proti proudu. Cestou jsme dodělávali rituál, jako že jsme museli skákat nebo se otočit dokolečka. Když jsme dorazili, tak jsme tam museli přespat. Ráno jsme posílali těm co zůstali v roce 2017 prášek na cestování časem a nějaké letopočty, a to tak, že jsme po proudu řeky poslali loďku, na kterou jsme prášek a letopočty dali. Odpoledne se Převaděčka rozhodla, že z nás uělá cestovatele časem. Vše se odehrávalo na Normandii, měli jsme vylézt na tři hory, ze kterých na jedné byly hádanky, na druhé byla fyzička a na třetí byla náhoda. Večer nám Převaděčka řekla, že ráno půjdem do doby, kdy se v jejím kmeni stal problém s počasím.

Sepsal: Vojta

Den čtvrtý - 18.7.2017

Stali se z nás timewalkeři! Nyní můžem cestovat do budoucnosti a vyspat se se svejma dětma! No... ale nejni čas. Opět cestujeme proti proudu času, snažíce se dostat hloubějc do dějin. Převka, co se pokouší přimět Hitlera, aby si hrál s granátem*, nám nechala zprávu, že máme jít do vesnice jejího klanu. Tady nás přivítal Ukš, náčelník, co v nás vidí jen hlouček podivínů. Tora si ale myslí něco jinýho a zasvcuje nás do šamanismu.

Sepsal: Šimson

*Toto je autorská licence Šimsona, nikdo jiný nic takového nezaznamenal. Pozn. red.

Den pátý - 19.7.2017

Tento den začal budíčkem, rozcvičkou a poté byla snídaně. V dopoledním programu jsme prováděli rituál a jeho cílem bylo uvařit vajíčko na plujícím ohni. Následoval oběd a o poledním klidu se přihnala bouřka s deštěm. Rituál se povedl, ale přihnali se i kroupy, které zničily většinu úrody. Když se déšť utišil, pět vyvolených dosáhlo druhého stupně. Stali se z nich svazovači větrů. Následovala večeře, nástup a zpěv u ohně. Zhruba okolo půl jedenácté byla večerka a pak se šlo spát.

Sepsala: Řízek

Den šestý - 20.7.2017

V dopoledním programu jsme dělali antropologický obrazový výzkum. Tento úkol nám zadala Teodora Celmare. Šli jsme na místo, kde bylo uchováno spoustu rituálů, portrétů a dalších pamětí. My jsme se to snažili, co nejpřesněji překreslit. V odpoledním programu jsme společně s Marem hledali úkryt podzemní vody, kterou nakonec všechny týmy našly. Přibližně kolem 10. hodiny nám Ka oznámila, že jsme pozváni na Radu mladších. Mluvilo se tam o Toře a jak neumí ovládat počasí, ale hlavně se tam mluvilo o cestovateli časem, který psal deník. A ten deník je pro nás velmi užitečný a prý by nám mohl hodně pomoci, bohužel není celý. Skončila Rada mladších a tím i dešní den.

Sepsala: Lůca F.

Den sedmý - 21.7.2017

Šamanka nám řekla, abychom obětovali vodu bohům. Úkol byl takový, že jsme museli přinést vodu ze studánek: lesních skřítků, pod černým vrchem, polní, soví a chaty. Tuto hru vyhrál tým HAKUNA MATATA. Tajemství Rousínovského lesa nám hnalo hrůzu do očí. Odpolední porgram byl velmi pracovní. Vydali jsme se na chrastí a na smůlu. Kluci šli kácet soušky. Navečer přišla šamanka a dala nám deník cestovatele Hermana Hesseho. Nekteré stránky byly vytrhané, protože je šamanky předchůdci dali svým učedníkům. Naším úkolem je prý kousky deníku najít. Na Toru jsou všichno naštvaní a chce vládnout Turda.

Sepsala: Mejša

Den osmý - 22.7.2017

Dnes byl slibový oheň. Připravovali jsme smůlu, chrastí a někteří šli kácet soušku. Každý tým si vyrábel svou faguli. Z Žabek slibovaly Lůca H., Šiška a Johy. Z Kentaurů sliboval Štěpán. Jonáš si svůj slib obnovoval. I přes pár zádrhelů jsme si oheň užili a někteří z nás u něj spali.

Sepsala: Saša

Den devátý - 23.7.2017

Dnes jsme hráli týmovou hru, při které bylo naším úkolem najít všechny části deníku cestovatele Hermana Hesseho. zjistili jsme totiž, že na začátku byl jeden šaman. Ten měl tři učedníky a každý z nich také tři učeníky. A části deníku jsou rozděleny mezi ně. Když jsme nakonec všechny části našli, dali jsme je dohromady a dozvěděli jsme se, že musíme najít mystérium, což je něco, co ukazuje budoucnost, a položit mu 6 otázek. Večer jsme šli ještě na Radu mladších. Tam jsme zjistili, že Anaj je sice dar od bohů, ale také dcera náčelníka. A znovu se mluvilo o problémech s počasím.

Sepsala: Kačka K.

Den desátý - 24.7.2017

Ráno, když jsme se vzbudili, tak v táboře nebyli žádní vedoucí. Na stožáru byl papír s pokyny od Teodory. Měli jsme si sbalit určité věci na cestu do Mystéria. Podle mapy jsme došli k Sedlické přehradě (Mystériu), kde jsme se měli zaptat na šest otázek ohldně budoucnosti. Mystérium nám na naše otázky odpovědělo v podobě scének. Zjistili jsme, že kmen nemůže Toru obětovat, jinak se bohové neudobří a počasí bude velmi špatné. Bohužel jsme se dotkli tabu, které nás zneviditelnilo. Po návratu do tábořiště chtěl kmen, včetně Tori, Toru obětovat. Dlouho jsme nevěděli, jak jim máme dát najevo, že ji nemaji obětovat, kdž nás neviděli. Zkusili jsme téměř všechno, až jsme nakonec poskládali z klacků "NE" a kmen si myslela, že bohové nechtějí její obět přijmout.

Den jedenáctý - 25.7.2017

Dnes dopoledne jsme nosili vodu v ešusech a přelejvali si jí. Museli jsme naplnit flašku, kde byla část formule, kterou jsme potřebovali říct, abychom se zviditelnili. Odpoledne byla hra, při které se chodilo z místa na místo a tam bylo zašifrované nebo prostě napsané místo, kam jsme měli jít a kde byl ten symbol, který jsme museli přiřadit k číslu, které bylo v rohu té šifry nebo místa napsané. Kdo to měl hotové, šel ke zdravoťáku a tam byly na papírku tři symboly a ty se pak nastavili do zámku podle toho, u jakého čísla byly. Tam byl lísteček tvojí barvy. Ten sis vzal a byla to taky část formule.

Sepsala: Kačka P.

Den dvanáctý - 26.7.2017

Maro a Turda nás vzbudili a vyháněli nás, protože si mysleli, že jsme zlí duchové kvůli naší neviditelnosti. Pro zrušení neviditelnosti jsme museli podstoupit zviditelňující obřad, který měl dvě části. První částí bylo přečtení kouzelné formule, kterou jsme společně poskládali z papírků. Druho částí bylo, že každý musel sám dojít na hřbitov pro amulet s hvězdou. Poté byl proces zviditelňování dokončen a my jsme mohli jít spát. Dopoledne byla slavnost Májových mužíků, při níž šlo o to, aby si každý vyrobil kostým z rostlinstva. Následovala módní přehlídka, při který se každý prošel po módním molu a kostýmy byly hodnoceny porotou. Po přehlídce následoval závod Májových mužíků, který se běžel ve dvojicích. Po cestě byly různé stanoviště s netradičními úkoly, které byly většinou o spolupráci. Nejrychlejšími Májovými mužíky byly Johanka a Šiška.

Sepsala: Zuzka

Den třináctý - 27.7.2017

Po svačině se uskutečnila scénka o tom, že Ukš předával náčelnickou hůl, ale nevěděl, jestli ji má předat Leře nebo Anaj. Nakonec řekl, že náčelník hůl schová do tajemných míst a tým, který najde cestu k holi a najde pro hůl náčelníka, rozhodne, kdo bude náčelnice. Poté by oběd. Po obědě byla závěrečná hra, ve které byly čtyři šifry, které nás dovedou k holi moci. Bohužel žádný tým nenašel hůl moci, proto jsme s Jonem šli k Soví studánce, kde jsme hůl moci našli před studánkou a společně jsme se schodli na tom, že hůl moci dáme Leře. Poté jsme se už museli vydat zpět do svého času, zde nás přivítali naši archeologové tím, že nám udělali párty. Řekli, že ta párty je i na počest toho, co vykopali a to bylo kopí, které leželo vedle kostry mladého muže. Odhad na věk okolo 15 let, což by přesně odpovídalo Jonovi. Prý umřel v boji s medvědy.

Sepsal: Jeník 

Zobrazeno: 387