Čistá Bělá 2016

Zveřejněno: pátek 7. říjen 2016 10:57
Napsal Lukáš Mixa

 V sobotu dne 24.9. 2016 se sešli skauti z Pelhřimova společně se sdružením YMCA za jediným účelem, vyčistit řeku Bělá od různých igelitů, pet lahví a dalšího odpadu. Celá akce začala v 10 hodin dopoledne a po rozdělení na dvě skupiny a rozdání úkolů jsme vyrazili. Jedna skupina čistila řeku v Městských sadech a druhá, tvořená hlavně skauty (rovery), od Kulínského rybníka ke sportovišti. Náš úsek vyžadoval i vytahování spadlých větví a stromů z koryta potoka. Vzhledem k prvnímu ročníku této akce se nám nepodařilo vyčistit celý úsek, který jsme si stanovili.

Celkem bylo vyloveno 15 pytlů odpadu. Mezi časté nálezy patřily například umělohmotné kabely, plechovky a pet láhve. Objevily se zde ale i zajímavé předměty jako třeba boty, koberec či 2 pneumatiky. Celá akce byla zakončena společným opečením buřtů v přátelské atmosféře.

Autor: Forrest

foto: Erný

Číst dál...

Mafie 28.3.2015

Zveřejněno: středa 13. květen 2015 22:02
Napsal Lukáš Mixa

Účastníci: Kotě, Erný, Klubko, Jáchym a Forest

mafie 2015

V sobotu 28.3. jsme se vypravili vlakem do Českých Budějovic na tradiční skautskou akci Mafie. Na sraz jsme dorazili pár minut po čtvrté hodině a byli jsme přiřazeni ke klanu Cosinů. Po páté hra začala a my bojovali o první místo. Naším cílem bylo zabít dona druhého klanu, vyhnout se policii a získat co nejvíce peněz. Dona jsme úspěšně zlividovali díky Forestovi, což nám vyhrálo celou hru.
Po skončení jsme noc přečkali v klubovnách českobudějovických skautůa druhý den se vrátili domů.

 

 

 

 

 

 

 

Roveři v divadle

Zveřejněno: pondělí 2. březen 2015 15:25
Napsal Viktorie Vítů

V pátek 13. února jsme si my (roveři) vyjeli do Jihlavy, kde nás v Horáckém divadle čekalo divadelní představení „Merlin aneb pustá zem“. Po divadle jsme se vydali na cestu do skautského jihlavského střediska, kde jsme měli přenocovat. Jak jsme se později dozvěděli, stala se malá chyba v komunikaci a my jsme měli jít spát jinam než jsme mysleli. Naštěstí nám pomohli ochotní skauti z druhého střediska a dovedli nás na správné místo. Druhý den ráno jsme se vrátili do Pelhřimova. Divadlo jsme si moc užili a to malé nečekané dobrodružství taky…aspoň jsme se seznámili s dalšími skauty.